V Pionkowska Międzyszkolna Olimpiada Wędkarsko Ekologiczna

W dniu 23.03.2019 r. w Pionkach rozegrana została jubileuszowa piąta już Międzyszkolna Olimpiada Wędkarsko – Ekologiczna. Zawody zorganizowane zostały przy współpracy Koła PZW Nr 18 Pionki -Miasto, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach i Okręgowej Komisji ds Dzieci i Młodzieży przy ZO PZW w Radomiu. Dzięki życzliwości władz miasta kolejny raz mogliśmy zorganizować zawody w Miejskiej Hali Sportowej. W zawodach startowali uczniowie i uczennice pionkowskich szkół podstawowych i gimnazjów a także goście z innych szkółek wędkarskich naszego okręgu. Nasz mały jubileusz swoimi osobami uświetnili m.in. sekretarz Zarządu Głównego PZW- pani Beata Olejarz, v-ce burmistrz naszego miasta – pani Kamila Kaczorowska, v-ce prezes Okręgu PZW w Radomiu – Jarosław Łoziński i przewodniczący Komisji ds. Dzieci i Młodzieży przy Okręgu PZW w Radomiu – Jarosław Ostrowski. Nagrody, dyplomy, upominki i poczęstunek dla uczestników naszych zawodów ufundowała Komisja ds. Dzieci i Młodzieży przy Okręgu PZW w Radomiu , Koło PZW Pionki – Miasto oraz władze naszego miasta. Dodatkowe nagrody dla zwycięzców każdej z kategorii wiekowych ufundowało Koło PZW Orka Pionki. Specjalną nagrodę dla zwycięzcy jednej z kategorii oraz puchar dla najmłodszego uczestnika ufundował v-ce prezes Okręgu PZW w Radomiu, kolega Jarosław Łoziński. Otrzymał go Dawidek Chmielewski. Jak zwykle pyszny poczęstunek przygotowała pionkowska pizzeria Da Vinci. W tym roku znowu pobiliśmy rekord frekwencji – na starcie stanęło 60 zawodników i zawodniczek. Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe – klasy 3 – 4 i klasy 5 – 6 i klasy 7 – 8 i gimnazjum. Młodzi wędkarze jak zwykle rywalizowali w kilku konkurencjach: test wiedzy, rzut do celu piłeczką tenisową i rzut wędką do tarczy Arenberga. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska złożona z wędkarzy naszego koła i jego sympatyków. W tej edycji olimpiady uczestnicy, dzięki pomocy kolegi Seweryna Stępnia, mogli zapoznać się bliżej z trudną sztuką własnoręcznego wykonywania przynęt wędkarskich a także dowiedzieć się nieco więcej na temat łowienia metodą spinningową.

Wyniki zawodów:

Kategoria klas 3 – 4:
1. Maria Szymot
2. Kevin Sokolski
3. Dawid Chmielewski
4. Olga Pająk
5. Aleksandra Miękus

Kategoria klas 5 – 6: 
1. Tomasz Pająk
2. Jakub Smal
3. Marcel Cubala
4. Mateusz Leszkiewicz
5. Dawid Gola

Kategoria klas 7 – 8 i gimnazjum:
1. Nikodem Blech
2. Nikodem Kaczorowski
3. Szymon Kiraga
4. Mateusz Szcześniak
5. Patrycja Flisińska

Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników.